Przejdź do treści głównej
Zaloguj się
Lista życzeń
Koszyk
Buty225

Dr. Martens - unikatowa marka obuwnicza

Doc Martens wyróżnia się spośród masy marek obuwniczych. Nawet nam, prawdziwym wielbicielom mody, ciężko się czasem połapać w obszernej ofercie tej firmy. Buty Dr. Martens od dawna cieszą się statusem kultowych. Obuwie to towarzyszyło wielu generacjom i ruchom kulturowym. Pierwszy model, tak zwany Jump Boot, to jedna z najbardziej znanych par butów wszech czasów. To, co kiedyś nosili anarchiści i skinheadzi, stało się symbolem punkowego obuwia. W międzyczasie buty te kierowane są do szerokiej klienteli. Miejskie trendsetterki odkryły dla siebie te buty, na co Doc Martens niezwłocznie zareagował. Obok pierwotnych modeli tych wytrzymałych i wygodnych botków znajduje się tu obszerna kolekcja modnego obuwia, odzwierciedlającego najnowsze trendy i innowacyjne kroje.

Obuwie Dr. Martens - historia niczym z filmu

Historia powstania tej marki, która zaprojektowała znane glany, ma swój początek w zrujnowanych po drugiej wojnie światowej Niemczech. Lekarz Klaus Märtens szukał obuwia, które byłoby wygodniejsze niż jego tradycyjne, robocze buty. Poruszył go fakt, że w powojennych Niemczech ludzie często ranili się, gdy szukali pozwalających im przetrwać przyborów, nie mając na sobie stosownego obuwia. Podczas gdy jego sąsiedzi przeszukiwali gruzy w poszukiwaniu pożywienia, on szukał materiałów, z których stworzyć by mógł lekkie botki. Kilka lat później spotkał się z kolegą ze studiów, Herbertem Funckiem. Rodowity Luksemburczyk nie był dotknięty restrykcjami handlowymi, jak wszyscy ówcześni Niemcy. Kolaboracja ta rozpoczęła się zdjęciem starych opon z niemieckich pojazdów zbrojnych, by wyprodukować z nich miękkie gumowe podeszwy. Użyta do produkcji skóra była resztką starych żołnierskich uniformów. To, co brzmi wręcz nieprawdopodobnie, okazało się wielkim sukcesem. Już w 1952 roku Dr. Martens przejął największą fabrykę w Monachium. Reszta jest już historią.

Odkryj siłę innowacji Dr. Martens

Marka ta utrzymywała się na absolutnym topie przez ponad sześćdziesiąt lat dzięki swojemu pierwszemu modelowi butów. Mimo że oferuje obecnie wiele wariantów, są one wierne podstawowej formie. Projektanci wzięli sobie do serca wymogi współczesnego świata mody. Wielkomiejscy miłośnicy mody uwielbiają te buty nie mniej niż przedstawiciele wielu subkultur. Łatwe do zestawienia z innymi ubraniami, wpadające w oko i wygodne: to powienieneś wiedzieć o butach Dr Martens. Jeśli Ciebie także zaintrygowały te niepowtarzalne, wysokiej jakości modele, dobrze trafiłeś. Zainspiruj się szerokim wyborem w sklepie ABOUT YOU!