Przejdź do treści głównej

Nike Air Max Sneaker

NIKE Air Max: Historia legendy

Ikoniczny styl i bezkompromisowy komfort - to właśnie oznacza model NIKE Air Max, być może najsłynniejszy jak dotąd sneaker zaprojektowany przez amerykańskiego eksperta w dziedzinie obuwia sportowego. W dniu 3/26/1987, NIKE Air Max 1 został zaprezentowany jako pierwszy model, a w 2020 roku, 33 lata później, zarówno reedycje oryginału, jak i kolejne generacje Air Max od NIKE cieszą się światową popularnością. Legenda trampek jest dostępna dla mężczyzn i kobiet, dla dzieci i młodzieży, z szeroką gamą dodatków, a nawet w wersjach do indywidualnego dopasowania. Tym, co charakteryzuje styl wszystkich kolekcji NIKE Air Max od początku aż do dziś, jest niemal rewolucyjny projekt podeszwy: Tinker Hatfield, studiujący architekt i między innymi twórca NIKE Jordan, zintegrował w podeszwie modelu Air Max 1 element Air, który w przeciwieństwie do innych butów sportowych nie został ukryty niepozornie, lecz umieszczony w widocznym miejscu. Zainspirowały go do tego okna Muzeum Sztuki Georges'a Pompidou w Paryżu, które oferują wgląd do wnętrza budynku.

Kultowy sneaker: Air Max od NIKE

Niemniej jednak, wyraźnie umieszczona poduszka powietrzna, która stała się znakiem rozpoznawczym wszystkich sneakersów NIKE Air Max, to coś więcej niż tylko sztuczka projektantów. System sprężonego powietrza zapewnia fantastyczną amortyzację i sprężyste odczucia podczas biegu - nic dziwnego, że technologia NIKE Air jest również wykorzystywana w butach wyczynowych tej marki, na przykład w butach do biegania Pegasus edition. Wracając do kultowego buta: Nie tylko sportowcy, ale także muzycy i artyści hip-hopowi, celebryci i fani sneakerów doceniają model Air Max marki NIKE ze względu na jego doskonałe właściwości użytkowe i charakterystyczną, grubą sylwetkę. W niektórych przypadkach szał przybierał skrajne formy - po wypuszczeniu drogich NIKE Air Max 95, których design miał przypominać kręgosłup człowieka, w Japonii nastąpiła taka nagonka na sneakersy NIKE, że były one kradzione właścicielom, ponieważ uważano je za symbol statusu. Z jego poprzednika NIKE Air Max 95, para została stworzona osobiście dla ówczesnego prezydenta USA George'a H. W. Busha, podczas gdy jego następca Air Max 97 zyskał jeszcze większą popularność. Jego wygląd został zainspirowany tak różnymi modelami jak kropla wody rozprzestrzeniająca się w stawie czy pociąg pocisków. Był to również pierwszy NIKE Air Max, który posiadał poduszkę powietrzną rozciągającą się na całą długość buta.

NIKE Air Max - Must-have dla każdego fana sneakerów

NIKE zapoczątkowało przełomową serię modeli z modelem Air Max Plus: po raz pierwszy wprowadzony na rynek w 1998 roku but, znany również jako NIKE Air Max Tuned, zachwycił futurystyczną sylwetką, kolorowymi kolorami oraz stabilizującym i pochłaniającym wstrząsy gumowym elementem w podeszwie, który został zastosowany jako uzupełnienie poduszek powietrznych. NIKE Air Max Plus jest również dostępny jako współczesna nowa edycja w różnych przyciągających wzrok kolorach. Inni słynni przedstawiciele rodziny Air Max firmy NIKE, których pierwsze edycje są handlowane w czasami wysokich cenach wśród kolekcjonerów, to Air Max 200, który charakteryzuje się wyjątkowo dużym elementem Air, oraz NIKE Air Max 270, który został wprowadzony na rynek w 2018 roku i oferuje hojną poduszkę Air na 270 stopniach pięty. Mężczyźni i kobiety, którzy preferują bardziej minimalistyczne podejście, mogą nosić smuklejsze Air Max Oteko lub NIKE Air Max Motion, które również charakteryzują się niemal bezszwową cholewką i wysoką oddychalnością. Jak sama nazwa produktu wskazuje, NIKE Air Max Thea to damski sneaker, który jest odpowiednio mniej gruby, ale oferuje taki sam komfort, jak kolekcje unisex, dzięki pochłaniającej wstrząsy technologii Air. Wyposażony w wyjątkowo mocną amortyzację, elastyczne linki Flywire i karbowaną podeszwę, NIKE Air Max Sequent przekonuje nie tylko jako sneaker lifestyle, ale także jako but do biegania do szybkich sprintów. Jednym z najnowszych członków rodziny NIKE Air Max jest stylowy model Air Max 2090, nowa edycja modelu legendarnego Air Max 90, która kontynuuje historię sukcesu ikony sneakerów z fantastycznymi kombinacjami kolorów i efektów, ulepszoną amortyzacją i wieloma innymi atrakcjami, takimi jak system szybkiego sznurowania i przezroczysta siateczka.