Płatność za pobraniem
Darmowa wysyłka & zwrot
Szybka dostawa
30 dni na zwrot towaru

Polityka Prywatności ABOUT YOU

1. Informacje ogólne

W niniejszej Polityce Prywatności przekazujemy Państwu informacje o tym, w jaki sposób ABOUT YOU GmbH, ul. Domstraße 10, 20095 Hamburg (dalej także jako „my“, "nas" i/lub „About You“) przetwarza Państwa dane osobowe. Aby umożliwić Państwu dostęp do portalu ABOUT YOU oraz różnych funkcji portalu, konieczne jest uzyskanie i przetwarzanie przez nas niektórych kategorii Państwa danych osobowych. Również gdy zamawiają Państwo od nas produkty, przetwarzamy dane osobowe niezbędne do dokonania zakupu i wysyłki danego towaru oraz w niezbędnym zakresie przekazujemy te dane osobowe naszym podwykonawcom w celu realizacji zamówienia. Dane adresowe i dane zamówienia są również gromadzone i przetwarzane dla własnych celów marketingowych About You. Dla celów marketingowych podmiotów trzecich przekazujemy wyłącznie takie dane osobowe, których przekazanie jest dopuszczalne zgodnie z obowiązującymi regulacjami w zakresie ochrony danych osobowych.

2. Administrator danych

Administratorem danych w rozumieniu ustawy o ochronie danych osobowych z dnia 29 sierpnia 1997 r. (Dz.U. 2016 r., poz. 922) jest:

ABOUT YOU GmbH
Domstrasse 10
20095 Hamburg
Telefon: 00800 491 1799
E-mail: obslugaklienta@aboutyou.pl

3. Cele i podstawy prawne przetwarzania danych osobowych

W kolejnych ustępach określone zostały cele, dla których przetwarzane są dane osobowe oraz podstawy prawne przetwarzania, które ten proces regulują.

3.1. Dane logowania

Przy każdym dostępie do portalu About You dane dotyczące korzystania przekazywane są przez przeglądarkę internetową i gromadzone w plikach protokołów, tzw. plikach logowania. Zapisywane przy tej okazji rekordy danych zawierają następujące informacje: datę i godzinę odwiedzin, nazwę wyświetlanej strony, adres IP, referencyjny adres URL (źródłowy URL, z którego trafili Państwo na nasze strony internetowe), przekazaną ilość danych, czas pobierania oraz informacje o produkcie oraz wersji używanej przeglądarki. Adresy IP użytkowników po zakończeniu korzystania z naszych strony są usuwane.

Rekordy danych z plików logowania w formie anonimowej są przez nas poddawane analizom, abyśmy mogli poprawiać naszą ofertę i dostosowywać ją do potrzeb użytkowników, szybciej wykrywać i usuwać błędy oraz zarządzać wydajnością naszych serwerów (patrz również rozdział Narzędzia analizy i technologie internetowe). Ponadto, rekordy danych z plików logowania służą do rozpoznawania, ochrony i śledzenia ewentualnych ataków na nasze strony.

Podstawą prawną przetwarzania danych logowania jest prawnie uzasadniony interes administratora danych osobowych w postaci polepszania oferty i zarządzania zasobami serwera, podtrzymywanie bezawaryjnego funkcjonowania stron internetowych About You oraz wypełnianie ustawowych obowiązków administratora danych w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa ochrony danych osobowych.

3.2. Przetwarzanie danych osobowych w celu udostępnienia oferty ABOUT YOU (konto użytkownika, kanał informacyjny (newsfeed) oraz inne funkcje)

ABOUT YOU umożliwia Państwu założenie konta użytkownika, osobistego profilu oraz kanału informacyjnego (feed). Poprzez kanał informacyjny (feed) otrzymują Państwo aktualizacje i informacje dotyczące tematów i innych użytkowników, których Państwo obserwują (np. marki, kategorie, liderzy, trendy). Aby móc zaoferować Państwu powyższe funkcjonalności, musimy przetwarzać dane dotyczące używanego przez Państwa urządzenia mobilnego oraz Państwa dane osobowe, takie jak płeć, imię i nazwisko, adres e-mail, nazwa użytkownika i hasło. Ponadto, przetwarzamy również informacje na temat preferowanych przez Państwa trendów modowych oraz tematów, które chcieliby Państwo widzieć w swoim kanale informacyjnym (funkcja śledzenia). Informacje obowiązkowe, które musimy bezwarunkowo otrzymać, oznaczone są zawsze gwiazdką.

Poza sytuacjami wskazanymi powyżej, przetwarzamy również dane osobowe, które dobrowolnie umieszczą Państwo w swoim profilu ABOUT YOU. Na profilu mają Państwo m.in. możliwość umieszczania własnych treści (np. zdjęć, tekstów, filmów wideo itp.) oraz zapisywania innych informacji, takich jak rozmiar odzieży, preferencje stylistyczne czy też ulubione marki. Użytkownicy ABOUT YOU mają również możliwość wglądu do informacji umieszczonych w udostępnionych publicznie profilach innych użytkowników.

Jeżeli umieszczają Państwo komentarz, polecają lub oceniają produkty, marki i style, About You przetwarza dane osobowe, które wprowadzili Państwo w ramach danego komentarza czy oceny.

Wprowadzone przez Państwa informacje mogą Państwo zmieniać, uzupełniać i/lub usuwać w ustawieniach własnego profilu („Twój profil”).

About You wykorzystuje wskazane powyżej dane, aby udostępnić Państwu różne funkcjonalności ABOUT YOU, przesyłać Państwu indywidualnie dopasowane oferty oraz w celu kontaktu z Państwem.

Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych w celu udostępnienia Państwu różnych funkcjonalności jest realizacja umowy, której osoba, której dane dotyczą, jest stroną. Podstawą prawną przetwarzania danych osobowych w przypadku przesyłania Państwu indywidualnie dopasowanych ofert, jest prawnie uzasadniony interes administratora danych (prawnie usprawiedliwiony interes About You polega w tym przypadku na marketingu bezpośrednim własnych produktów i usług, o ile mieści się to w ramach przepisów dotyczących ochrony danych osobowych i ochrony konkurencji). Podstawą prawną kontaktu z Państwem jest Państwa zgoda lub realizacja umowy (gdy zamówili Państwo odbiór naszego newslettera) albo prawnie uzasadniony interes (gdy polecamy Państwu produkty przez e-mail; więcej na ten temat w podpunkcie 3.6.1).

3.3. Przetwarzanie danych osobowych w przypadku zakupów online

ABOUT YOU umożliwia Państwu odpłatne zamawianie na naszych stronach m.in. produktów modowych. Przetwarzamy Państwa dane osobowe w celu realizacji wyżej wymienionej umowy, a w szczególności w celu realizacji Państwa zamówienia, dostawy towaru, kontroli wiarygodności płatniczej klientów, dokonywania płatności i obsługi ewentualnych reklamacji. W powyższym celu przetwarzamy Państwa dane osobowe, takie jak imię i nazwisko, płeć, data urodzenia, adres dostawy towaru i adres wysyłki rachunku, Państwa adres e-mail i ewentualnie hasło, jak również Państwa numer telefonu.

W celu realizacji umowy lub dokonania rozliczenia, Państwa dane osobowe przekazywane są osobom trzecim w takim zakresie, w jakim jest to niezbędne do wykonania umowy lub dokonania rozliczenia i jedynie wówczas, kiedy wcześniej udzielili nam Państwo odpowiedniej zgody. W ramach realizacji Państwa zamówienia pracujący dla nas podwykonawcy (np. firmy logistyczne i transportowe) mogą otrzymać dane konieczne do wykonania zlecenia.

Ponadto, przetwarzamy dane osobowe potrzebne do realizacji zamówienia i rozliczenia również w celu przygotowania dla Państwa indywidualnie dopasowanych ofert.

W przypadku przetwarzania danych osobowych w celu realizacji zamówienia lub jego rozliczenia, podstawą prawną powyższego jest wykonanie umowy. Aby przesyłać Państwu indywidualnie dopasowane oferty, podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest prawnie uzasadniony interes (nasz prawnie uzasadniony interes polega w tym przypadku na marketingu bezpośrednim własnych produktów i usług, o ile ma to miejsce w ramach przepisów z zakresu ochrony danych osobowych i ochrony konkurencji).

3.4. Informacje o Państwa połączeniu

W celu uzyskania dostępu do informacji o Państwa połączeniu ze stronami ABOUT YOU, wykorzystujemy podany przez Państwa podczas rejestracji adres e-mail, aby przesyłać Państwu powiadomienia o następujących zdarzeniach:

 • inny użytkownik obserwuje Państwa wpisy;
 • w kategorii, którą Państwo obserwują, pojawiły się nowe produkty;
 • jedna z osób należących do Państwa kontaktów w społeczności również zarejestrowała się w ABOUT YOU;
 • informacje na temat użytkowników podobnych do Państwa pod względem profilu.

W każdym momencie mają Państwo możliwość rezygnacji z otrzymywania wszystkich lub określonych rodzajów powiadomień w ustawieniach Państwa profilu lub poprzez kliknięcie odpowiedniego linka z oświadczeniem o rezygnacji, umieszczonego na końcu każdego powiadomienia.

Podstawą prawną opisanego powyżej sposobu przetwarzania Państwa adresu e-mail jest wykonanie zawartej z Państwem umowy.

3.5. Nawiązanie kontaktu

W ramach portalu ABOUT YOU istnieje kilka możliwości nawiązania kontaktu z nami: mailowo, telefonicznie, listownie lub poprzez czat na naszej stronie internetowej. W momencie, gdy nawiązują Państwo kontakt z nami, przetwarzamy te dane osobowe, które udostępnią nam Państwa dobrowolnie w ramach nawiązania kontaktu i tylko w celu kontaktu z Państwem i odpowiedzi na Państwa zapytanie.

Podstawą prawną przetwarzania danych jest w tym przypadku wykonanie umowy lub podjęcie działań na żądanie osoby, której dane dotyczą i która wysłała zapytanie, koniecznych do zawarcia umowy z tą osobą.

3.6. Marketing

3.6.1. Produkty polecane przez e-mail

Jako klienci naszego sklepu internetowego będą Państwo regularnie otrzymywać e-mailem informacje o polecanych produktach. Informacje te będą Państwo otrzymywać niezależnie od tego, czy zamówili Państwo prenumeratę newslettera. W tym przypadku wykorzystujemy podany przez Państwa przy składaniu zamówienia adres e-mail w celu reklamy własnych produktów lub usług, przypominających te, które kupili już Państwo w ABOUT YOU.

W każdej chwili mogą Państwo zrezygnować z tej formy polecania produktów, wysyłając stosowny e-mail na adres e-mail obslugaklienta@aboutyou.pl lub klikając link, znajdujący się na końcu każdej wiadomości e-mail z polecanymi produktami, ponosząc jedynie koszt przekazania takiej wiadomości, zgodnie z obowiązującą taryfą.

Podstawą prawną takiego przetwarzania danych jest nasz prawnie uzasadniony interes w postaci marketingu bezpośredniego własnych towarów i usług zgodnie z obowiązującymi przepisami.

3.6.2. Newsletter

Jeśli zapiszą się Państwo do newslettera ABOUT YOU, Państwa adres e-mail będzie przez nas przetwarzany w celu wysyłki reklamy mailowej. Udzieloną zgodę mogą Państwo w każdej chwili odwołać ze skutkiem na przyszłość bez ponoszenia żadnych kosztów, klikając w newsletterze link „Rezygnacja z newslettera” i postępując zgodnie z podanymi dalej wskazówkami. Mogą również Państwo zrezygnować z newslettera na stronie: http://www.aboutyou. pl/wypisanie_z_newslettera.

Podstawą prawną przetwarzania Państwa adresu e-mail w celu wysyłki newslettera do którego się Państwo zapisali jest wykonanie umowy.

3.7. Inne cele przetwarzania

Przetwarzamy Państwa dane osobowe również w celu dochodzenia, wykonywania i ochrony naszych praw; podstawą prawną takiego działania jest nasz prawnie uzasadniony interes, polegający na ochronie naszych praw.

4. Okres przechowywania danych osobowych

Państwa dane osobowe przetwarzane są przez okres konieczny do realizacji zamówienia lub przez okres, w którym mamy prawnie uzasadniony interes dalszego przechowywania danych (np. ABOUT YOU może przechowywać Państwa dane osobowe także po wykonaniu umowy w formie realizacji zamówienia na podstawie prawnie uzasadnionego interesu, polegającego na wykorzystywaniu danych do celów reklamowych). Nie zostaną usunięte dane osobowe, które są niezbędne ABOUT YOU do dalszego wykonywania czynności lub do realizacji praw i roszczeń ABOUT YOU, ale także te dane osobowe, które musi przechowywać na podstawie ustawowych terminów retencji danych osobowych. Jeżeli dane osobowe nie zostały usunięte jedynie ze względu na ustawowy termin retencji danych osobowych, ich przetwarzanie będzie ograniczone bez potrzeby składania odrębnego wniosku z Państwa strony.

5. Pliki cookies

Na swoich portalach, About You używa plików cookies (ciasteczka), w celu kształtowania stron w atrakcyjny sposób oraz aby umożliwić korzystanie z określonych ich funkcji. Pliki cookies są to niewielkie pliki tekstowe, zapisywane na Państwa komputerze. Większość z używanych plików cookies jest usuwana z Państwa twardego dysku (tzw. cookies sesyjne) po zakończeniu sesji w danej przeglądarce. Dzięki plikom cookies z dowolnej strony About You możemy oferować Państwu m.in. dostęp do koszyka zakupów, w którym mogą Państwo sprawdzić, jakie artykuły się w nim znajdują i jaka jest aktualna wartość Państwa zamówienia.

Inne rodzaje plików cookies pozostają zapisane w Państwa komputerze i umożliwiają rozpoznanie Państwa podczas kolejnej wizyty na stronach About You (tzw. trwałe pliki cookies, niezależne od sesji). Trwałe pliki cookies służą do bardziej przyjaznego użytkownikowi, efektywniejszego i bezpieczniejszego kształtowania oferty. Dzięki tym plikom About You ma, na przykład, możliwość pokazywania w portalu dokładnie tych informacji, które mogą Państwa zainteresować. Tego typu pliki cookies są usuwane automatycznie po upływie jednego roku.

Nasze pliki cookies gromadzą w tym celu m.in. następujące informacje: ID sesji, hash koszyka, hash listy życzeń, pochodzenie użytkownika, płeć wybieraną dla odwiedzanych kategorii, ostatnio oglądaną stronę ABOUT YOU.

Podstawą prawną przetwarzania informacji na temat naszych użytkowników poprzez pliki cookies jest wykonanie umowy i nasz prawnie uzasadniony interes, polegający na bardziej przyjaznym użytkownikowi i bezpiecznym kształtowaniu serwisu ABOUT YOU.

Oczywiście, mogą Państwo w taki sposób skonfigurować przeglądarkę, aby pliki cookies ABOUT YOU nie były zapisywane na twardym dysku komputera. Funkcja pomocy na pasku menu w większości przeglądarek internetowych zawiera informacje dotyczące odmowy akceptacji nowych plików cookies, ustawień dotyczących otrzymywania powiadomień o nowych plikach cookies oraz usuwania wszystkich pobranych plików tego typu oraz blokady komputera przed umieszczaniem plików cookies.

W tym celu proszę wykonać następujące czynności:

W Internet Explorer:

 1. W menu „Narzędzia” proszę wybrać punkt „Opcje internetowe”.
 2. Proszę kliknąć zakładkę „Ochrona danych”.
 3. Teraz mogą Państwo skonfigurować ustawienia zabezpieczeń Internetu. Proszę wybrać w tym miejscu, które pliki cookies komputer ma akceptować, a które odrzucać.
 4. Klikając „OK”, zapisują Państwo wybrane ustawienie.

W Firefox:

 1. W menu „Narzędzia” proszę wybrać punkt „Ustawienia”.
 2. Proszę kliknąć „Ochronę danych”.
 3. Korzystając z rozwijanej listy, proszę wybrać punkt „Ustawienia zdefiniowane przez użytkownika”.
 4. Teraz mogą Państwo wybrać, czy pliki cookies mają być akceptowane, jak długo komputer ma je przechowywać i ustawić wyjątki dla stron, z których pliki cookies mają być akceptowane.
 5. Klikając „OK”, zapisują Państwo wybrane ustawienie.

W Google Chrome:

 1. Proszę kliknąć menu Chrome na pasku symboli przeglądarki.
 2. Proszę wybrać „Ustawienia”.
 3. Proszę wybrać „Pokaż ustawienia zaawansowane”.
 4. Proszę kliknąć „Ochrona danych” w „Ustawieniach treści”.
 5. W kategorii „Cookies” mogą Państwo dokonać następujących ustawień dotyczących plików cookies:
  • Usuwaj pliki cookies
  • Automatycznie blokuj wszystkie pliki cookies
  • Automatycznie kasuj pliki cookies i dane ze stron internetowych po zakończeniu sesji w przeglądarce
  • Dopuść wyjątki dla cookies z określonych stron lub domen

Informujemy, że po zablokowaniu plików cookies istnieje możliwość, że nie będą mogli Państwo korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych na naszych stronach.

6. Narzędzia analizy i technologie internetowe

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych w związku ze wszystkimi narzędziami analizy i technologiami internetowymi jest prawnie uzasadniony interes ABOUT YOU dotyczący analizy aktywności na stronach internetowych i zachowań użytkowników ABOUT YOU związanych z używaniem i surfowaniem, jak również prawnie uzasadniony interes ABOUT YOU oraz interes osób trzecich, polegający na wyświetlaniu spersonalizowanej, dostosowanej do zainteresowań użytkowników reklamy.

6.1. Google Analytics

Portal ABOUT YOU wykorzystuje narzędzie Google Analytics – usługę analizy sieci oferowaną przez Google Inc. („Google”). Google Analytics używa plików cookies (ciasteczek) – plików tekstowych, które są zapisywane na Państwa komputerze i umożliwiają korzystanie przez Państwa ze stron internetowych. Generowane przez pliki cookies informacje na temat sposobu korzystania ze strony internetowej z reguły przekazywane są na serwer Google w USA i są na nim przechowywane. Na naszych stronach aktywowaliśmy tzw. anonimizację IP; oznacza to, że Państwa adres IP jest uprzednio skracany przed zapisem przez Google w obrębie krajów członkowskich Unii Europejskiej i innych krajów, należących do Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Tylko w wyjątkowych przypadkach pełny adres IP przekazany zostaje przez Google na serwer w USA i dopiero tam zostaje skrócony.

Na zlecenie operatora portalu ABOUT YOU Google wykorzysta informacje, aby poddawać analizom Państwa sposób korzystania ze strony, tworzyć raporty dotyczące aktywności w Internecie i oferować inne związane z korzystaniem ze stron internetowych i Internetu usługi na rzecz operatora portalu. Przekazywany w ramach Google Analytics przez Państwa przeglądarkę i skracany przed zapisem adres IP nie jest zestawiany z innymi danymi Google. Poprzez odpowiednie ustawienie oprogramowania Państwa przeglądarki mogą Państwo zablokować zapisywanie plików cookies. Zaznaczamy jednak, że po zablokowaniu plików cookies istnieje możliwość, że nie będą mogli Państwo korzystać ze wszystkich funkcji dostępnych na naszych stronach. Ponadto mogą Państwo zapobiec rejestrowaniu danych wygenerowanych przez pliki cookies, a dotyczących sposobu korzystania przez Państwa ze stron internetowych (łącznie z Państwa adresem IP), a także przetwarzaniu tych danych przez Google poprzez pobranie znajdującego się pod podanym linkiem dodatku (plug-in) i zainstalowanie go: http://tools.google.com/dlpage/gaoptout?hl=pl.

6.2. Webtrends Analytics

Zanonimizowane dane osobowe ze strony internetowej ABOUT YOU są gromadzone i zapisywane również przez narzędzie Webtrends Analytics, usługę analizy stron internetowych, oferowaną przez firmę Webtrends EMEA Acquisition Ltd., Mallard Court, Market Square Staines, Middlesex, TW18 4RH Wielka Brytania („Webtrends”). Dane te służą do analizy zachowań użytkowników stron. W tym celu także mogą być wykorzystywane pliki cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe, zapisywane lokalnie na komputerze użytkownika stron, umożliwiające jego rozpoznanie podczas ponownej wizyty na stronach ABOUT YOU. Adres IP użytkownika strony jest także skracany i anonimizowany przed zapisaniem przez Webtrends. Gromadzenie i zapisywanie danych przez Webtrends mogą Państwo w każdej chwili zablokować ze skutkiem na przyszłość, klikając poniższy link. Proszę kliknąć ten link, aby dezaktywować w tej przeglądarce funkcję śledzenia przez Webtrends.

6.3. Retargeting

Ta strona wykorzystuje także technologie retargetingu, oferowane przez innych usługodawców sieciowych. Poprzez retargeting na stronach partnerów ABOUT YOU może kierować reklamę do tych użytkowników, którzy zainteresowali się już naszym sklepem i naszymi produktami. Na podstawie badań wiemy, że wyświetlanie spersonalizowanej, dostosowanej do zainteresowań użytkownika reklamy jest dla niego ciekawsze niż reklama bez takiego osobistego charakteru. Wyświetlanie reklamy w przypadku retargetingu odbywa się na podstawie bazującej na plikach cookies analizy poprzednich zachowań użytkownika w sieci. Oczywiście, w związku z powyższym nie rejestruje się żadnych danych osobowych. Zastosowanie technologii retargeting odbywa się bez naruszenia obowiązujących przepisów ustawowych w zakresie ochrony danych. Jeżeli mimo to nie wyrażają Państwo zgody na taką formę reklamy w sieci, mogą Państwo poprzez odpowiednie ustawienie przeglądarki internetowej dezaktywować pliki cookies lub usunąć już zapisane na twardym dysku pliki. W tym celu proszę postępować zgodnie z instrukcją opisaną w punkcie 9. Ponadto mogą Państwo zablokować ze skutkiem na przyszłość analizy oparte na plikach cookies, zapisując na swoim urządzeniu plik cookies o działaniu opt-out, zgodnie z informacjami podanymi poniżej.

6.4. Inne technologie internetowe

W ramach innych technologii internetowych w portalu ABOUT YOU gromadzone i zapisywane są w zanonimizowanej formie informacje na temat surfowania w sieci przez użytkowników. Dane osobowe zapisywane są na Państwa komputerze w formie tak zwanych plików tekstowych cookies, które pozwalają nam na analizę w zanonimizowanej formie sposobu surfowania przez użytkowników. Są to takie informacje, jak miasto pochodzenia użytkownika, typ używanej przez niego przeglądarki i systemu operacyjnego oraz strony wybierane przez niego podczas sesji w Internecie. W żadnym przypadku pozyskane przy tej okazji dane osobowe nie mogą zostać wykorzystane do identyfikacji tożsamości użytkownika. Zebrane dane osobowe służą wyłącznie w celu stałego ulepszania naszej oferty. Dlatego wszystkie adresy IP są skracane i przetwarzane wyłącznie w zanonimizowanej formie. Inny sposób wykorzystania danych osobowych oraz przekazywanie ich osobom trzecim jest zabronione.

W tym miejscu mogą Państwo zablokować pobieranie, przetwarzanie i wykorzystywane danych osobowych przez uruchomione w portalu ABOUT YOU usługi analityczne i technologie retargetingu ze skutkiem na przyszłość. Wówczas na Państwa komputerze zostanie zapisany plik typu opt-out. Blokada jest skuteczna do czasu wykasowania pliku.

7. Dodatki społecznościowe

Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych w związku z dodatkami społecznościowymi jest wykonanie umowy bądź udzielona przez Państwa zgoda.

7.1. Facebook Connect / Login

ABOUT YOU oferuje użytkownikowi możliwość zarejestrowania się w systemie poprzez Facebooka (tzw. funkcja Facebook-Connect). Facebook-Connect jest usługą sieci społecznościowej Facebook, prowadzonej przez Facebook Inc. (1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA („Facebook”)). Dzięki niej nie jest już potrzebna rejestracja w systemie ABOUT YOU. W celu rejestracji użytkownik jest przekierowywany na stronę Facebooka, gdzie loguje się za pomocą swoich danych użytkownika. W tym celu profil użytkownika na Facebooku oraz serwis ABOUT YOU zostają ze sobą powiązane. Dzięki temu powiązaniu ABOUT YOU otrzymuje automatycznie z Facebooka informacje, których przekazywanie przez Facebook użytkownik wcześniej zaakceptował (np. imię, nazwisko, adres e-mail, zdjęcie profilowe, płeć, lista znajomych). Informacje te wykorzystujemy w takim zakresie, w jakim jest to konieczne, aby zidentyfikować Państwa w ramach oferowanych przez ABOUT YOU funkcji społecznościowych. Nie ponosimy natomiast odpowiedzialności za przetwarzanie danych osobowych użytkowników ABOUT YOU przez Facebook. Dalsze informacje na temat funkcji Facebook-Connect oraz ustawień prywatności można znaleźć w Polityce Prywatności Facebook: https://www.facebook.com/about/privacy.

7.2. Facebook, Google+ i YouTube

W portalu ABOUT YOU stosuje się dodatki społecznościowe oferowane przez Facebook i Google (Google+ oraz YouTube). Są to oferty amerykańskich dostawców usług internetowych: Facebook i Google Inc. (1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA („Google”)).

Gdy odwiedzają Państwo stronę internetową, na której uruchomiony został taki dodatek, Państwa przeglądarka nawiązuje połączenie z Facebookiem lub Google i ładuje treści z tych stron. Państwa wizyta w portalu ABOUT YOU może być wówczas obserwowana przez Facebook i Google, nawet gdy nie korzystają Państwo aktywnie z dodatków społecznościowych. Jeśli mają Państwo konto na Facebooku lub w Google, mogą Państwo wykorzystać taki dodatek społecznościowy i dzielić się informacjami ze znajomymi. ABOUT YOU nie ma wpływu na treść tych dodatków i przekazywane informacje.

Na stronach internetowych Facebook i Google udostępniają szczegółowe informacje na temat zakresu, rodzaju, celu i sposobu dalszego przetwarzania Państwa danych. Znajdą tam Państwo także dalsze informacje na temat przysługujących Państwu praw i możliwych ustawień w zakresie ochrony prywatności.

Polityka Prywatności Facebook: https://www.facebook.com/about/privacy.

Polityka Prywatności Google: http://www.google.com/intl/de/policies/privacy .

7.3. Pinterest

W portalu ABOUT YOU działa także inny dodatek społecznościowy o nazwie Pinterest Inc., 635 High Street, Palo Alto, CA, 94301, USA („Pinterest”). Dodatek Pinterest można rozpoznać po wyświetlającym się w portalu ABOUT YOU ABOUT YOU przycisku „Pin it”.

Po kliknięciu przycisku „Pin it” w czasie, gdy są Państwo zalogowani na koncie Pinterest, mogą Państwo powiązać treści zawarte na stronach ABOUT YOU z profilem w Pinterest. Dzięki temu Pinterest może powiązać Państwa wizytę na stronach ABOUT YOU z Państwa kontem użytkownika w Pinterest. Wskazujemy na fakt, że nie otrzymujemy informacji o treści przekazanych danych oraz sposobie ich wykorzystania przez Pinterest. Dalsze informacje dostępne są w Polityce Prywatności Pinterest dostępnej pod adresem: http://about.pinterest.com/de/privacy.

7.4. Twitter

Strona internetowa ABOUT YOU jest również zintegrowana z różnymi funkcjami usługi Twitter. Funkcje te oferowane są przez Twitter Inc., 795 Folsom St., Suite 600, San Francisco, CA 94107, USA („Twitter”). Przez korzystanie z Twittera i z funkcji „Re-Tweet” odwiedzane przez Państwa strony ABOUT YOU powiązywane są z Państwa kontem na Twitterze i przekazywane do wiadomości innych jego użytkowników. Następuje przy tym również przekazanie danych osobowych do Twittera. Państwa przeglądarka tworzy w tym celu bezpośrednie powiązanie z serwerami Twittera i przekazuje dane osobowe do Twittera.

Wskazujemy na fakt, że nie otrzymujemy informacji o treści przekazanych danych oraz sposobie ich wykorzystania przez Twittera. Dalsze informacje na ten temat znajdą Państwo w Polityce Prywatności Twitter: https://twitter.com/privacy.

Ustawienia ochrony danych na Twitterze mogą Państwo zmienić w ustawieniach konta pod adresem http://twitter.com/account/settings.

7.5. Instagram

W portalu ABOUT YOU działa również dodatek społecznościowy o nazwie Instagram Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA, 94025, USA („Instagram”). Dodatek Instagramu można rozpoznać po wyświetlającym się na naszych stronach przycisku „Instagram”.

Po kliknięciu przycisku „Instagram” w czasie, gdy są Państwo zalogowani do konta na Instagramie mogą Państwo powiązać treści zawarte na naszych stronach z profilem na Instagramie. Dzięki temu Instagram może powiązać Państwa wizytę na stronach ABOUT YOU z Państwa kontem użytkownika na Instagramie. Wskazujemy na fakt, że nie otrzymujemy informacji o treści przekazanych danych oraz sposobie ich wykorzystania przez Instagram. Dalsze informacje na ten temat znajdą Państwo w Polityce Prywatności Instagram pod adresem: http://instagram.com/about/legal/privacy/.

7.6. WhatsApp

W portalu ABOUT YOU jest ponadto przycisk WhatsApp (WhatsApp-Share-Button). Klikając przycisk mogą Państwo powiązać treści ze stron ABOUT YOU ze swoim telefonem komórkowym poprzez aplikację WhatsApp. Przycisk ten jest w rzeczywistości hiperlinkiem. Sam fakt pojawienia się przycisku nie powoduje przekazywania danych osobowych do dostarczyciela usługi WhatsApp lub innych osób trzecich. Dopiero po kliknięciu przycisku WhatsApp operator WhatsApp otrzymuje informację, jaka treść jest przekazywana oraz o fakcie skorzystania z przycisku w portalu ABOUT YOU. Więcej informacji na temat zakresu danych osobowych wykorzystywanych przez operatora WhatsApp znajdą Państwo w Polityce Prywatności WhatsApp pod adresem: https://www.whatsapp.com/legal/#Privacy.

7.7. Wylogowanie

Poprzez wcześniejsze wylogowanie ze stron sieci społecznościowych oraz wykasowanie wykorzystywanych przez nie plików cookies mogą Państwo, co do zasady, uniknąć przypisania zebranych podczas Państwa wizyty w portalu ABOUT YOU informacji do Państwa konta użytkownika w danej sieci społecznościowej. Mogą Państwo także automatycznie zablokować ładowanie dodatków za pomocą funkcji Add-Ons Państwa przeglądarce, np. za pomocą SkriptBlockera „NoScript” – do pobrania pod adresem: http://noscript.net.

8. Przetwarzanie danych poza Europejskim Obszarem Gospodarczym

Dane osobowe nie są przetwarzane w państwach trzecich, które nie są objęte dyrektywą 95/46/WE (europejska dyrektywa w sprawie ochrony osób fizycznych w zakresie przetwarzania danych osobowych i swobodnego przepływu tych danych) oraz rozporządzeniem 2016/679 (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), chyba że dotyczy to usługodawców wymienionych z nazwy w niniejszej Polityce Prywatności, mających swoje siedziby poza Europejskim Obszarem Gospodarczym. W takim przypadku przed przekazaniem danych zapewniamy, by państwo trzecie posiadało stosowny poziom zabezpieczeń w zakresie ochrony danych (np. poprzez własny certyfikat w ramach EU-US-Privacy Shield lub poprzez zawarcie w umowie tak zwanych standardowych klauzul ochrony danych przyjętych przez Komisję Europejską) albo poprzez uzyskanie odpowiedniej zgody naszych użytkowników.

Na życzenie mogą Państwo otrzymać od ABOUT YOU zestawienie odbiorców danych osobowych w państwach trzecich oraz kopię konkretnych porozumień zabezpieczających stosowny poziom zabezpieczeń danych osobowych. W tym celu proszę skorzystać z informacji dostępnych w zakładce Kontakt.

9. Prawa użytkowników

Jeżeli chcą Państwo dochodzić swoich praw, proszę skierować odpowiedni wniosek w formie pisemnej do działu obsługi klienta na adres obslugaklienta@aboutyou.pl lub listownie na adres ABOUT YOU GmbH, Domstraße 10, 20095 Hamburg. W takim przypadku proszę zapewnić nam możliwość identyfikacji Państwa osoby poprzez udzielenie niezbędnych informacji.

Prawo do informacji: Przysługuje Państwu prawo do otrzymania informacji dotyczących danych osobowych, które przetwarzamy.

Prawo do sprostowania i usunięcia danych osobowych: Mają Państwo także prawo w każdym momencie sprostować swoje dane osobowe lub je usunąć, o ile jest to zgodne z obowiązującymi przepisami. W przypadku błędów ABOUT YOU natychmiast sprostuje zapisane dane osobowe, gdy tylko otrzyma od Państwa stosowną informację. Dane osobowe zostaną usunięte, jeżeli jest to zgodne z obowiązującymi przepisami, m.in. w przypadku ich dezaktualizacji lub niezgodnego z prawem uzyskania czy przetwarzania . Nie zostaną usunięte dane osobowe, które są niezbędne ABOUT YOU do dalszego wykonywania czynności lub do realizacji praw i roszczeń ABOUT YOU, a także te dane, które musi przechowywać na podstawie ustawowych terminów retencji danych. Jeżeli dane nie zostały usunięte jedynie ze względu na ustawowy termin retencji danych, ich przetwarzanie będzie ograniczone bez potrzeby składania odrębnego wniosku z Państwa strony.

Prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych: Zgodnie z obowiązującym prawem, mogą Państwo wnosić o ograniczenie przetwarzania Państwa danych.

Sprzeciw wobec przetwarzania danych osobowych: Mają Państwo prawo w każdej chwili złożyć sprzeciw wobec przetwarzania przez ABOUT YOU Państwa danych. Wskutek sprzeciwu ABOUT YOU zakończy przetwarzanie Państwa danych, chyba że zgodnie z przepisami ustawowymi wykaże ważne prawnie uzasadnione podstawy do przetwarzania, ze względu na interes prawny innej osoby czy instytucji.

Sprzeciw wobec przetwarzania w celu reklamy bezpośredniej: Mogą Państwo także w każdej chwili złożyć sprzeciw wobec przetwarzania Państwa danych osobowych w celach reklamowych („Sprzeciw wobec reklamy”). Nie dotyczy to jednak danych koniecznych do realizacji złożonego przez Państwa zamówienia. Po otrzymaniu sprzeciwu ABOUT YOU nie będzie już wykorzystywać, przetwarzać i przekazywać Państwa danych do innych celów niż tylko realizacja składanych przez Państwa zamówień i zakończy bezpośrednie przesyłanie reklam.

Sprzeciw wobec przetwarzania danych na podstawie „uzasadnionego interesu”: Dodatkowo przysługuje Państwu prawo złożenia w każdym momencie sprzeciwu wobec przetwarzania danych na podstawie „uzasadnionego interesu”. Wskutek sprzeciwu ABOUT YOU zakończy przetwarzanie Państwa danych, chyba że zgodnie z przepisami ustawowymi wykaże konieczność dalszego ich przetwarzania ze względu na interes prawny innej osoby czy instytucji.

Cofnięcie zgody: Jeżeli udzielili Państwo zgody ABOUT YOU na przetwarzanie swoich danych osobowych, mogą ją Państwo w każdej chwili cofnąć ze skutkiem na przyszłość. Do momentu cofnięcia zgody przetwarzanie danych osobowych jest zgodne z prawem.

Prawo wniesienia skargi do organu właściwego w zakresie ochrony danych osobowych: Mają Państwo prawo wniesienia skargi do organu właściwego w zakresie ochrony danych osobowych. Mogą się Państwo w tym celu zwrócić do organu właściwego w zakresie ochrony danych osobowych z właściwością dla Państwa miejsca zamieszkania lub do centralnego organu administracji państwowej, a także do organu właściwego dla naszej siedziby, czyli:

Pełnomocnik ds. ochrony danych osobowych i swobody informacji dla Hamburga:

Klosterwall 6 (blok C), 20095 Hamburg
Tel.: 040 / 428 54 - 4040
Faks: 040 / 428 54 - 4000
E-mail: mailbox@datenschutz.hamburg.de

10. Dane do kontaktów pełnomocnika ds. ochrony danych

W zakresie informacji i wnisoków dotyczących ochrony danych osobowych działa nasz własny pełnomocnik ds. ochrony danych osobowych, do którego można zwrócić się pisząc na adres: datenschutz@aboutyou.de.

Wersja: kwiecień 2018
Pobierz Politykę prywatności w formacie .pdf
Wydrukuj Politykę prywatności
Pobierz PDF-Reader