Przejdź do treści głównej
Zaloguj się
Lista życzeń
Koszyk
Wszystkie produkty od G-Star RAW557

G-Star RAW - historia marki

G-Star RAW (często określany potocznie po prostu jako G-Star) to jeden z najpopularniejszych producentów odzieżowych na świecie, który słynie przede wszystkim z kolekcji jeansowych. Historia marki sięga 1989 roku, kiedy to została ona założona przez Josa van Tilburga w stolicy Holandii – Amsterdamie. Ciekawostką jest, że pierwsza nazwa firmy brzmiała „Gap Star”, ale wraz z rozwojem i coraz większą rozpoznawalnością marki, zdecydowano się na jej zmianę, aby nie wzbudzać skojarzeń z konkurencją. W ten sposób wprowadzono nazwę, która funkcjonuje aż do dziś. W 1996 roku G-Star jako pierwsza marka wprowadziła nowy, nieprzetworzony typ jeansu, co pozwoliło uzyskać innowacyjne i wyjątkowe właściwości tego materiału. Obecnie firma posiada ponad 6500 punktów sprzedaży na całym świecie, wliczając w to luksusowe ulice i aleje np. w Amsterdamie czy Stanach Zjednoczonych. Twarzami marki w kampaniach reklamowych były takie sławy jak Liv Tyler, Lily Cole czy Mistrz Szachowy Magnus Carlsen. Ciekawostką jest, że jednym ze współwłaścicieli marki jest dziś Pharell Williams.

Co wyróżnia markę G-Star?

Bez wątpienia jest to niepowtarzalny i niepodrabialny styl. Projektanci firmy G-Star RAW w każdej kolekcji dokładają wszelkich starań, aby oferowana odzież była unikalna i jedyna w swoim rodzaju. Znakiem charakterystycznym jest z pewnością posunięcie z połowy lat dziewięćdziesiątych, kiedy wprowadzono nowy typ jeansów, określanych jako „surowe” czy „naturalne”, zupełnie odróżniących się od tych, które produkowano do tej pory. Ten ruch znacząco wpłynął na popularność holenderskiej firmy na całym świecie. Choć marka słynie przede wszystkim z wysokiej jakości jeansów, bardzo dobrymi opiniami cieszą się także koszulki, bluzy i buty G-Star RAW. Projektanci z Holandii wykorzystują wyłącznie materiały doskonałej jakości, dzięki czemu odzież i akcesoria G-Star są synonimem nie tylko nowoczesnego i miejskiego stylu, ale też trwałości i klasy.

Dla kogo przeznaczona jest odzież G-Star?

W produktach holenderskiej firmy widoczne są różnorodne wpływy oraz inspiracje – począwszy od wojskowych krojów i kolorystyk moro (np. w kurtkach G-Star RAW), aż po nowoczesne linie, które doskonale pasują na każdą okazję. Odzież z Amsterdamu to doskonały pomysł dla osób bezkompromisowych i niezależnych, a także ceniących sobie przede wszystkim wyważone połączenie stylu i miejskiej elegancji. W niektórych produktach zaskakują też specjalnie wycięte kieszenie czy szwy. Odzież i akcesoria tej firmy to najlepszy sposób na odejście od sztampowego i „tradycyjnego” stylu ubioru. Modne wzory i kroje G-Star RAW znakomicie wpadają w gust osób ceniących elegancję w nowoczesnym i miejskim wydaniu.