Przejdź do treści głównej
Zaloguj się
Lista życzeń
Koszyk
Wszystkie produkty od Calvin Klein870

Calvin Klein – historia, która wciąż się pisze

Calvin Klein to marka, która jest dziś rozpoznawalna w niemal każdym zakątku globu i może poszczycić się naprawdę długą historią. Jej początki datuje się na rok 1968, kiedy to dżentelmen o nazwisku Klein założył firmę Calvin Klein Inc. razem ze swoim przyjacielem z dzieciństwa – Barrym K. Schwartzem. Za stronę projektową odpowiadał sam Klein. Początkowo przedmiotem działalności były tylko płaszcze dla kobiet. Z czasem był on sukcesywnie poszerzany, dzięki czemu marka szybko zabłysnęła jasnym światłem w świecie mody. Następnie firma Calvin Klein Inc. zajmowała się w dużej mierze odzieżą jeansową, a z biegem lat działalność rozrastała się na niemal wszystkie elementy garderoby, a także liczne akcesoria i dodatki. Wszystkie były utrzymane w unikalnym stylu, co do dziś jest znakiem rozpoznawczym marki na całym świecie.

Kamienie milowe Calvin Klein

Nie przez przypadek Calvin Klein ma opinię marki kultowej i cieszy się tak doskonałą renomą. Koncern od początku swojego istnienia potrafił szokować, lecz nie za sprawą wyzywających produktów, lecz innowacyjnego podejścia do mody oraz sprytnych ruchów reklamowych. W 1979 roku powstała jedna z najsłynniejszych reklam w historii, w której Brooke Shields wystąpiła w zaledwie jednej części garderoby – oczywiście były to jeansy Calvin Klein. Potem przyszedł czas na bieliznę, szczególnie męską bieliznę Calvin Klein. Marka uczyniła z niej nie tylko praktyczne ubranie, ale także coś pożądanego i estetycznego. Bez wątpienia był to kamień milowy w świecie mody, którego efekt trwa aż do dziś. Innowacyjne było również podejście do mody uniseks – wiele z elementów garderoby, a także dodatki takie jak niektóre perfumy, są przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, co w żadnym calu nie odbiera ani kobiecości, ani męskości.

Niesamowite kolekcje Calvin Klein

Wszystkie produkty opatrzone logo Calvin Klein charakteryzują się jedynym w swoim rodzaju stylem i dozą elegancji. Ubrania takie jak spodnie i bluzki Calvin Klein (oraz wiele innych) wyróżniają się stonowaną kolorystyką i często zachowane są w konwencji uniseks. Są niebywale proste i wygodne, a przy tym stylowe oraz estetyczne. Kolekcje marki często w zadziwiający sposób łączą w sobie konserwatywną stylistykę i seksualny charakter, nigdy jednak nie przekraczają przy tym granicy dobrego smaku. Nie można też pomijać wyjątkowych dodatków i akcesoriów, np. torebek Calvin Klein oraz kultowych już perfum. Zapachy marki Calvin Klein bezsprzecznie należą do jednych z najpopularniejszych na rynku i nieustannie zyskują nowych wielbicieli zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet.