Przejdź do treści głównej
Zaloguj się
Lista życzeń
Koszyk

Buty, polo i więcej mody od LACOSTE

Absolutnym klasykiem marki LACOSTE jest naturalnie koszulka polo, która zaprojektowana została przez samego Rene Lacoste w 1927 roku. Do dziś w tej kwestii niewiele się zmieniło, za to dużo zmian wprowadzonych zostało do innych produktów z krokodylem w logo. Sam nacisk na widoczność logo to specjalność firmy od dawien dawna. Była ona jedną z pierwszych, które zdecydowały się uczynić swój symbol widocznym. Historia przedsiębiorstwa, i naturalnie butów do tenisa LACOSTE, jest wyczuwalna w projektach firmy do dziś. Buty LACOSTE są przykładowo produkowane pod wpływem ekspertyzy samego założyciela. Oferują one nie tylko wysoki komfort noszenia, ale naturalnie także niepodrabialny, francuski styl. Wysokie gatunkowo materiały są tu obecne tak samo jak skromne i ponadczasowe projekty - na przykład damskie tenisówki.

Nie znajdziesz koszulki polo LACOSTE bez krokodyla - znaku marki

Historia znanej na całym świecie marki LACOSTE zaczęła się zakładem. Odnoszący sukcesy francuski tenisista René Lacoste w 1923 roku znajdował się w Stanach Zjednoczonych z powodu uczestnictwa w znanym Davis-Cup i wraz z kolegą z zespołu, Pierre Gillou, wybrał się na spacer po Bostonie. Gdy minęli witrynę sklepową z akcesoriami galanteryjnymi, poprosili o walizkę wykonaną ze skóry aligatora. Miała być ona nagrodą dla zwycięzcy tenisowego pojedynku. Lacoste przegrał zakład, jednak przezwisko zostało z nim na zawsze: od tamtego dnia w świecie tenisa był nazywany jedynie Krokodylem. Francuz szybko podłapał całą sytuację i zaczął występować na korcie z krokodylem wyszytym na koszulce. Tak oto narodziło się logo jego przyszłego imperium modowego. Dziś krokodyl ten należy do jednych z najbardziej charakterystycznych znaków na świecie i znajduje się nie tylko na koszulkach, ale i męskich zegarkach czy kobiecych torbach.

Znajdź czego pragniesz w sklepie online ABOUT YOU

Sklep LACOSTE wraz z oferowaną przez siebie różnorodnością produktów to synonim długiej historii tej firmy i kreowanego przez nią stylu. LACOSTE online ma dla Ciebie ubrania, damskie zegarki i cały styl życia. Trendy spotykają się tu ze sportowym szykiem, a nastawienie do życia założyciela marki i legendy tenisa do dziś wyczuwalne jest w każdym z produktów i toreb LACOSTE. To nie jedyny sekret sukcesu Francuza. Na ABOUT YOU znajdziesz ubrania na każdą okazję. Przekonaj się sam do marki z krokodylem i przejrzyj sklep online LACOSTE na ABOUT YOU już dziś!