Przejdź do treści głównej
Zaloguj się
Lista życzeń
Koszyk
Wszystkie produkty od Pepe Jeans428

Pepe Jeans – londyński sen

Firma Pepe Jeans powstała niejako w kontrze do trendów, które panowały w Europie w latach siedemdziesiątych. Trójka braci Shah – Nitin, Arun i Milan – dostrzegli, że londyńska młodzież jest skazana na noszenie niemal takich samych, nudnych i nijakich jeansów. Pragnęli dać młodym ludziom to, czego wtedy potrzebowali, czyli możliwości wyrażenia siebie poprzez własny ubiór. I dlatego właśnie w 1973 roku w stolicy Anglii powstała marka Pepe Jeans. Wraz z biegiem lat popularność firmy rosła bardzo szybko i już w 1980 roku osiągnęła o wiele lepsze wyniki sprzedaży niż amerykańska konkurencja, a 4 lata później otwarto biuro i showroom w Los Angeles. Pepe Jeans jest znane ze swoich kampanii reklamowych, gdzie odkrywa nowe twarze i otwiera przed nimi wrota wielkiej kariery. Wśród twarzy marki warto wymienić chociażby Jasona Priestleya, Alexa Chunga, Ashtona Kutchera, Siennę Miller oraz Kate Moss.

Styl i kolekcje Pepe Jeans

Projektanci marki Pepe Jeans pochodzą z różnych krajów, są odmiennych kultur i narodowości. Wciąż jednak trzymają się kierunku, który wyznaczyli założyciele i tworzą jeansy (a także inną odzież oraz akcesoria) oryginalne, pełne rozmaitych detali i o bogatym charakterze. Widoczne są inspiracje zarówno współczesnym, jak i dawnym Londynem, szczególnie jego wyjątkowym urokiem, atmosferą oraz szeroko rozumianą różnorodnością. I choć obecnie mniej jest kolorowych aplikacji, wyrazistość marki ukazana jest poprzez bogate kroje i wyjątkowe dodatki. Kolekcje Pepe Jeans zaskakują odwagą w eksperymentach ze stylami oraz materiałami, a także nowoczesnymi krojami. Każdego roku premierę ma kilka linii, które zawsze spełniają najwyższe standardy jakościowe wypracowane poprzez lata obecności na rynku oraz liczne doświadczenia.

Odzież i akcesoria

Pepe Jeans swoje początki czerpie oczywiście z jeansów i do dziś pozostają one flagowym produktem marki. Cechują się własnym i niepowtarzalnym stylem, który jest znakomitym sposobem do wyrażenia swojego indywidualizmu oraz poglądów za pomocą garderoby. Unikalna kolorystyka i odważne kroje to elementy, które od lat decydują o tym, że firma o rodowodzie prosto z Londynu, jest jednym z trendsetterów w kategorii tego rodzaju spodni. Jednak jeansy Pepe Jeans to nie jedyny produkt dostępny w ofercie przedsiębiorstwa. Marka od lat produkuje także jakościowe koszulki Pepe Jeans, koszule, a nawet obuwie i różnorodne akcesoria. Wszystkie oczywiście pozostają w pełnej zgodzie z filozofią Pepe Jeans i stanowią integralną całość z pozostałymi kolekcjami.