Przejdź do treści głównej

Porady, sztuczki i tabele rozmiarowe
Jak znaleźć swój idealny rozmiar jeansów

Porady, sztuczki i tabele rozmiarowe Jak znaleźć swój idealny rozmiar jeansów
Jak znaleźć swój idealny rozmiar jeansów316

Znajdź swoje idealne dopasowanie

Znaleźć idealną parę jeansów? Łatwiej powiedzieć, niż zrobić — ale my Ci pomożemy! Czy wiesz, że marki używają różnych systemów rozmiarów? Niektóre korzystają z międzynarodowych oznaczeń (XS, S, M, L itd.), niektóre z europejskich (EU 38, itd.), a jeszcze inne z amerykańskich wymiarów w calach, które bazują na stosunku obwodu talii i długości. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak najlepiej znaleźć swój rozmiar. Możemy zaczynać?

LeGer by Lena Gercke null w kolorze m

Jak się zmierzyć

Aby znaleźć rozmiar jeansów, oto co musisz zrobić:

1. Obwód talii: Zmierz dookoła swojej naturalnej talii. Stań w luźnej pozie i zmierz od razu na skórze.

2. Obwód bioder: Zmierz dookoła najszerszej części Twoich bioder. Nie pociągaj zbyt mocno za centymetr, ponieważ wtedy jeansy mogą okazać się za ciasne.

3. Długość nogawki: Stań boso, w luźnej i wyprostowanej pozycji na podłodze. Pozostaw między nogami przestrzeń około 10 cm. Zmierz od wewnątrz długość nogi aż do kostki. Porada: Aby otrzymać jak najdokładniejszy wynik, inna osoba powinna zająć się mierzeniem.

Porady, sztuczki i tabele rozmiarowe Jak znaleźć swój idealny rozmiar jeansów
null w kolorze m

Zamiana cm na cale

Przy systemie rozmiarów w calach musisz przeliczyć tylko zmierzone długości nogawki oraz talii. Oto sposób: 1 cal odpowiada 2.54 cm. Podziel otrzymane wartości przez 2.54 cm. Na przykład obwód talii o wartości 73 to 29 cali przy zaokrągleniu w górę, a długość nogawki o wartości 82 cm to 32 cale przy zaokrągleniu w dół. Twój idealny rozmiar jeansów to w tym przypadku T29/N32.

Jeszcze tylko jedna porada i możesz iść na zakupy! Ta tabela może posłużyć jako przewodnik po rozmiarach. Tabela rozmiarów marki, która Cię interesuje, może zapewnić dokładniejszą orientację, ponieważ rozmiary i kroje różnią się w zależności od marki.

Porady, sztuczki i tabele rozmiarowe Jak znaleźć swój idealny rozmiar jeansów